Lampka odkamieniania Keurig pozostaje włączona: jak to naprawić? - Przewodnik 2022 (2023)

Każdy uwielbia delektować się poranną kawą lub o dowolnej porze dnia.

Pewnego dnia, kiedy weźmiesz Keurig i włączysz go, a podczas umieszczania filiżanki nie będziesz słyszeć zwykłych dźwięków, które wydaje Keurig, a światło włącza się i pozostaje włączone.

Jak naprawić Igloo Ice Maker Dodaj wodę...

Jak naprawić Igloo Ice Maker Dodaj wodę Kontrolka pozostaje włączona

Zwykle dzieje się tak, ponieważ coś jest wkładane do maszyny i potrzebuje trochę czasu, aby zrobić to, co musi zrobić. Kiedy Keurig wydaje te dźwięki, mówi ci, że to koniec.

Pierwszą rzeczą, którą możesz zauważyć, jest to, że lampka odkamieniania Keurig pozostaje włączona i możesz doświadczyć, że ekspres do kawy wytwarza słabą lub nierówną filiżankę kawy.

Możesz również zauważyć, że woda nie wydaje się całkowicie spływać ze zbiornika. Możesz nawet usłyszeć ciche bulgotanie. Zatkany filtr jest najczęstszą przyczyną tych objawów. Należy przerwać nalewanie, gdy zgaśnie światło, a następnie maszyna przestanie działać.

Spowoduje to konieczność wymiany filtra. Możesz powiedzieć, ponieważ kończy się woda. Musisz pozwolić urządzeniu odpocząć przez minutę, a po ponownym uruchomieniu i włożeniu filtra włączy się natychmiast

Zastanawiasz się, jak rozwiązać ten irytujący problem? Dzisiaj przyjrzymy się najlepszemu możliwemu sposobowi naprawienia kontrolki odkamieniania na twoim Keurigu.

Keurig to przede wszystkim firma produkująca ekspresy do kawy, która przygotowuje dla Ciebie kawę jednorazową.

Zawartość pokazywać

Dlaczego zapala się kontrolka odkamieniania?

Lampka odkamieniania Keurig pozostaje włączona: jak to naprawić? - Przewodnik 2022 (1)

Jest to problem, który nęka właścicieli ekspresów do kawy, odkąd Keurig zaprezentował swój innowacyjny ekspres do kawy na jedną porcję: lampka odkamieniania pozostaje włączona.

Może to być szczególnie frustrujące, gdy problem pojawia się sporadycznie, ponieważ trudno jest dokładnie określić, kiedy należy odkamieniać urządzenie.

Regularna konserwacja zapobiegnie również powstawaniu stęchłego lub spleśniałego zapachu ekspresu do kawy Keurig. Powinieneś takżewyczyść swój ekspres do kawypod koniec sezonu warzenia i przed złożeniem do przechowywania.

W tym artykule wyjaśnię, co powoduje, że lampka odkamieniania Keurig pozostaje włączona i jak to naprawić.

Zadaniem lampki odkamieniania jest po prostu pokazanie lub poinformowanie, że ekspres do kawy jest brudny i wymaga czyszczenia.

Kiedy woda przepływa przez maszynę, następuje zjawisko zwane osadzaniem się kamienia. Dzieje się tak po prostu, gdy małe cząsteczki wapnia i wielu innych osadów gromadzą się w wewnętrznej części twojego ciałaekspres do kawy.

Gdy zdarzy się coś takiego, lampka odkamieniania włączy się automatycznie. Krótko mówiąc, teraz Twoja maszyna wymaga czyszczenia. Jeśli maszyna bardzo się zabrudzi, może również przestać działać.

Jak rozwiązać problem odkamieniania światła w Twoim Keurigu?

Lampka odkamieniania Keurig pozostaje włączona: jak to naprawić? - Przewodnik 2022 (2)

Najbardziej odpowiednią przyczyną osadzania się kamienia jest twardość wody. Radziłbym ci użyć bardziej miękkiegowoda dla twojego Keurigmaszyna. Jeśli używasz twardej wody, może istnieć możliwość regularnego skalowania urządzenia. Przefiltrowana woda też robi bałagan i zapala światło.

Najpierw odłącz zaparzacz i wyjmij oba zbiorniki na wodę. Powinieneś wykonać pełny wzrost ze swojego zbiornika wodnego.

Należy unikać używania przefiltrowanej wody. Dzięki temu waga nie zarysuje ekspresu do kawy, a jeśli tak się stanie, możesz ją zeskrobać. Zaleca się używanie słodkiej wody.

Dobrą radą jest czyszczenie wagi podczas przerwy. Kofeina jest bardzo trudna do rozpuszczeniagotująca się woda.Dlatego jeśli zamierzasz użyć wrzącej wody, pamiętaj, aby skalować swoją maszynę przynajmniej po 30-minutowym odpoczynku. Przed zagotowaniem wody należy również sprawdzić, czy waga działa.

To dokładny i oczywisty powód włączania się kontrolki odkamieniania w Twoim Keurigu. Możesz użyć środka chemicznego znanego jako Dezcal, który pomoże ci usunąć kamień z urządzenia.

Możesz również użyć octu, aby proces był łatwiejszy i lepszy. Użyj mieszaniny Dezcalu i octu w urządzeniu. Spowoduje to wyłączenie kontrolki usuwania kamienia.

Oto oficjalny film Keurig pokazujący, jak usunąć kamień z ekspresu do kawy Keurig

Jeśli chcesz konserwować swoje urządzenie, po kilku miesiącach będziesz musiał użyć roztworu odkamieniającego. W tym celu będziesz potrzebować roztworu odkamieniającego.

Jak wyczyścić maszynę w prostych krokach.

 • Weź swój Keurig, opróżnij filtr wody i wyjmij go.
 • Następnie wyłącz maszynę.
 • Teraz wlej roztwór odkamieniający do wnętrza urządzenia.
 • Weź butelkę i napełnij ją świeżą wodą, a następnie dodaj ją do zbiornika.
 • Teraz wystarczy włączyć ekspres i postawić pod nim filiżankę.
 • Teraz wlej mieszaninę do zlewu.
 • Proces się powtarza, co dodaje świeżą wodę i włącza światło.
 • Włącz zaparzacz na 30 minut.
 • Dokładnie wypłucz zbiornik na wodę.
 • Aby prawidłowo go wyczyścić, wykonaj te czynności 10-12 razy.

Jak czyścić igłę wyjściową Keurig?

Igła wyjściowa to kawałek metalu, który może zostać uszkodzony, jeśli włożysz duży przedmiot do Keurig. Igła wyjściowa jest bardzo ważną częścią, ponieważ wbija filtr do kawy i tworzy otwór, przez który kawa wypływa podczas parzenia. Ponieważ jest to niewielka część, większość ludzi ignoruje ją i nie wie, jak ją wyczyścić.

Oto praktyczny film pokazujący, jak wyczyścić igłę wyjściową.

Za zakup Keurigaekspres do kawykliknij poniższy link.

Niektóre często zadawane pytania (FAQ)

1. Jak często należy odkamieniać Keurig?

Czas na konserwację Keurig 101: wśród najczęstszych problemów z tymi słynnymi ekspresami do kawy na jedną filiżankę jest tendencja do zatykania się osadami mineralnymi, a jeśli nie będziesz regularnie czyścić urządzenia, zacznie ono wytwarzać słabsze , mniej aromatyczna kawa. Nadszedł czas, aby dostroić Twojego Keuriga.

Damy Ci kilka wskazówek, jak usunąć kamień z Keurig. Roztwory odkamieniające Keurig

Zasadniczo istnieją dwa sposoby usuwania kamienia z urządzenia Keurig: rozwiązanie, które można wykonać w domu przy użyciu octu, lub wygodniejsze rozwiązanie z zestawem do usuwania kamienia Keurig, który można kupić w każdym większym sklepie.

Keurig zaleca przeprowadzanie procesu odkamieniania mniej więcej co 3 miesiące.

Oficjalny Keurig zaleca wymianę filtra wody w zbiorniku na wodę co 2 miesiące i używanie kapsułek do płukania raz w tygodniu. Osobiście nigdy nie używałam kapsułek do płukania, ale myślę, że dobrze jest od czasu do czasu uruchomić cykl lub 2 z samą wodą, aby utrzymać rurki w czystości.

Lampka odkamieniania Keurig pozostaje włączona: jak to naprawić? - Przewodnik 2022 (3)

2. Czy mogę uderzyć moim Keurigiem, aby usunąć nagromadzony kamień?

Jeśli masz ekspres do kawy Keurig, wiesz, że gromadzenie się kamienia może stanowić problem. Kamień może zmniejszyć wydajność urządzenia i sprawić, że kawa będzie niesmaczna.

Ekspresy do kawy nie są tanie! Keurig — ekspres do kawy na jedną filiżankę, który pozwala zaparzyć tylko jedną kawę na raz — nie jest wyjątkiem. Jeśli go masz, prawdopodobnie nie chcesz z nim ryzykować. Dlatego utrzymujesz go w czystości — i to nie tylko na zewnątrz, ale także w środku. Masz zwyczaj zdejmowania uchwytu z góry, mycia go, a następnie zakładania z powrotem. Wiesz, że powinieneś to robić raz w miesiącu, ale jesteś zajęty i masz inne rzeczy do zrobienia, więc po prostu wymyka ci się to z głowy.

Oczywiście jestem pewien, że Keurig tego nie poleca, a gwarancja może zostać unieważniona. Są jednak ludzie, którzy polegają na tej metodzie, gdy wszystko inne zawiedzie. Ma nawet oficjalną nazwę „Metoda Slap and Burp”.

W tym artykule omówię to bardziej szczegółowo, w tym czego nie robić, aby uniknąć utraty gwarancji. Ale oto krótki przewodnik krok po kroku.

 • Odłącz urządzenie
 • Wyjmij zbiornik na wodę i tacę zbiorczą
 • Przytrzymaj urządzenie do góry nogami i kilka razy dotknij dna
 • Złóż wszystko ponownie

Zasadniczo próbujesz się zrelaksować z wytrwałością. Ale jest jeszcze jedna potencjalna korzyść. Twój Keurig ma magnes pasujący do magnesu zbiornika na wodę (aby Keurig wiedział, jak mało wody jest dostępne).

Zbyt dużo osadów wapiennych może spowodować przywieranie magnesu i dawać mu przerażające światło, nawet gdy jest dużo wody.

Lampka odkamieniania Keurig pozostaje włączona: jak to naprawić? - Przewodnik 2022 (4)

3. Jak odkamieniać Keurig sokiem z cytryny?

Jeśli używasz Keurig przez długi czas, może się okazać, że woda z urządzenia nie smakuje tak świeżo, jak kiedyś. Może to być spowodowane zwapnieniem w urządzeniu Keurig, a jednym z najlepszych sposobów rozwiązania tego problemu jest odkamienianie urządzenia. Chociaż odkamienianie jest dość proste, wiele osób ma z tym problem.

Jeśli masz ekspres do kawy Keurig, może być konieczne od czasu do czasu odkamienianie go. Jest to szczególnie ważne, jeśli masz twardą wodę i/lub używasz wody destylowanej bogatej w minerały. Nie musisz jednak płacić za drogie odkamieniacze sprzedawane w sklepach. Możesz stworzyć własny roztwór do odkamieniania, używając soku z cytryny i octu.

Do przygotowania mieszanki potrzebny będzie sok z cytryny i woda w proporcji 1:1. Będziesz więc potrzebował około 7 uncji soku z cytryny (prawie 1 szklanka).

4. Jak odkamieniać Keurig kwaskiem cytrynowym?

Chociaż istnieją pewne metody usuwania kamienia z Keurig bez kwasu cytrynowego (np. octu), metody te wymagają więcej wysiłku niż użycie kwasu cytrynowego, który jest łatwo dostępny w domowej kuchni. Kawa to jeden z najpopularniejszych napojów na świecie, który codziennie piją miliardy ludzi.

Ale bez względu na to, jak bardzo kochasz te rzeczy, nic tak nie psuje filiżanki kawy jak nieświeży lub kwaśny smak. W tym miejscu pojawia się odkamienianie. Odkamienianie to proces, który usuwa osady mineralne i inne zanieczyszczenia z ekspresu do kawy. Regularne usuwanie kamienia jest bardzo ważne, ponieważ pomaga zachować najlepszy smak kawy. Łatwo zapomnieć o odkamienianiu ekspresu do kawy, ale jest na to proste rozwiązanie: kwasek cytrynowy.

Po normalnym procesie usuwania kamienia z urządzenia Keurig użyj 1-2 łyżek stołowych kwasu cytrynowego w proszku do pełnego pojemnika na wodę (w zależności od wielkości urządzenia).

Kwas cytrynowy w proszku można zwykle znaleźć w dziale pieczenia w sklepie spożywczym, gdzie można znaleźć pektynę i żelatynę. Ale możesz też dowiedzieć się, gdzie noszą tabletki z witaminą C.

Kwas cytrynowy jest głównym składnikiem oficjalnego roztworu do odkamieniania firmy Keurig, ale zakup worka o pojemności 1 funta byłby bardziej ekonomiczny niż zakup ich roztworu do odkamieniania (który zawiera około 50% wody).

5. Ile octu należy użyć do czyszczenia Keurig?

Lampka odkamieniania Keurig pozostaje włączona: jak to naprawić? - Przewodnik 2022 (5)

Wydaje się, że to proste pytanie, ale istnieje wiele sprzecznych opinii.

Szybka odpowiedź brzmi: użyj takiej ilości octu, aby woda była mętna. Większość ludzi uważa, że ​​więcej octu = większa czystość, ale w rzeczywistości jest na odwrót.

Aby wyczyścić Keurig, najpierw dodaj ocet do wody, a następnie uruchom cykl czyszczenia.

Mieszanie roztworu powinno odbywać się w stosunku 1 do 1 białego octu do wody.

W przypadku większości Keurigów oznacza to, że będziesz potrzebować łącznie 14 uncji domowego roztworu do odkamieniania.

Więc wymieszaj 7 uncji lub białego octu z 7 uncjami wody.

W ten sposób pozbędziesz się wszystkich fusów z kawy i pozostawisz świeży zapach. Jeśli po tym czasie maszyna nadal nie pachnie czystością, powtórz proces. Aby uniknąć tego problemu, raz w tygodniu uruchamiaj ocet i wodę.

Jeśli olej kawowy i pył kawowy nie zostaną oczyszczone, kawa będzie parzona i będzie miała nieprzyjemny smak.

6. Jak opróżnić Keurig

Można to zrobić na kilka różnych sposobów, w zależności od modelu ekspresu do kawy Keurig. W przypadku modeli wyposażonych w wyjmowany zbiornik na wodę, takich jak K50, K55 i K60, wyjmij zbiornik na wodę i wylej całą kawę. Wlej około 2 filiżanek zimnej wody do zbiornika i umieść filtr do kawy na dziobku.

Naciśnij tłok, aż kawa całkowicie się opróżni. W przypadku modeli, które nie mają wyjmowanego zbiornika na wodę, takich jak K-Classic, K50 Elite i K55 Elite, wyjmij zbiornik i umyj go octem lub mydłem do naczyń. Umieść nowe fusy z kawy w urządzeniu i naciśnij tłok, aż kawa zostanie zaparzona.

7. Dlaczego mój Keurig wciąż mówi o odkamienianiu, mimo że już to zrobiłem?

Lampka odkamieniania Keurig pozostaje włączona: jak to naprawić? - Przewodnik 2022 (6)

Możliwe, że woda w pralce jest nadal zbyt zimna. Pamiętaj, aby odczekać co najmniej dwie godziny po ostatnim użyciu urządzenia, zanim ponownie wlejesz do niego wodę. Jeśli po wypróbowaniu tych wskazówek nadal masz problemy, skontaktuj się z obsługą klienta.

8. Jak wyjść z trybu odkamieniania?

Jeśli masz problem z wyprowadzeniem ekspresu do kawy Keurig z trybu odkamieniania, jest kilka rzeczy, których możesz spróbować. Pierwszą rzeczą do zrobienia jest sprawdzenie poziomu wody – jeśli jest niski, urządzenie może nie być w stanie osiągnąć temperatury roboczej i może wejść w tryb odwapniania.

Po drugie, upewnij się, że woda jest świeża, używając zimnej wody i pozwalając urządzeniu pracować przez kilka minut przed użyciem go do zaparzenia kawy. Jeśli wszystko inne zawiedzie, możesz spróbować zresetować urządzenie, odłączając je na pięć minut, a następnie podłączając ponownie.

Wniosek

Kontrolka odkamieniania to lampka, która przypomina o regularnym czyszczeniu urządzenia w razie potrzeby i nie musisz się martwić, że Keurig przestanie działać, może to być spowodowane cząsteczkami wapnia ukrytymi w urządzeniu.

Dowiedzieliśmy się, że używanie twardej wody może uszkodzić pralkę.

I odkamienianie powinno być wykonywane regularnie, a roztwór powinien być używany do tego samego.

Aby zapobiec zapaleniu się kontrolki odkamieniania i zużyć selektywny roztwór w ciągu trzech miesięcy i umyć nim urządzenie.

Powiązane posty:

 • Dlaczego kawa Keurig źle smakuje? - Przewodnik 2022
 • Keurig mówi, że dodaje wody, ale jest pełny - co robić? - 2022…
 • Silny przycisk na Keurig Co to robi? - Przewodnik 2022
 • Urządzenie do gotowania ryżu gotuje się z powodu tego, dlaczego tak się dzieje _ Napraw to
 • Pralka nie miesza się, ale wiruje i odprowadza wodę:…
 • Nutribullet utknął: jak to naprawić?
Top Articles
Latest Posts
Article information

Author: Roderick King

Last Updated: 29/10/2023

Views: 6164

Rating: 4 / 5 (51 voted)

Reviews: 90% of readers found this page helpful

Author information

Name: Roderick King

Birthday: 1997-10-09

Address: 3782 Madge Knoll, East Dudley, MA 63913

Phone: +2521695290067

Job: Customer Sales Coordinator

Hobby: Gunsmithing, Embroidery, Parkour, Kitesurfing, Rock climbing, Sand art, Beekeeping

Introduction: My name is Roderick King, I am a cute, splendid, excited, perfect, gentle, funny, vivacious person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.