Jak włączyć telewizor Samsung bez pilota: praca z telewizorami Smart TV (2024)

Jak włączyć telewizor Samsung bez pilota: praca z telewizorami Smart TV (1)

Firma Samsung oferuje różne asortymenty telewizorów. Waha się od modeli podstawowych po modele z wyższej półki na rynku.

Nie oznacza to jednak, że pilot Samsunga jest mniej podatny na zgubienie. Większość ludzi kocha i chwali Samsunga za jego wysiłki na rzecz ciągłego wprowadzania innowacji w doskonałym sprzęcie.

Inny sprzęt obejmuje QLED, który oferuje fantastyczną jasność i gamę kolorów. Telewizor Samsung to także niezawodna platforma do instalowania i używania najlepszych aplikacji.

Możesz grać, transmitować na żywo, korzystać z sieci społecznościowych i robić wiele innych rzeczy. Możesz łatwo uzyskać dostęp do tych aplikacji bez pilota. Ale nie będziesz w stanie efektywnie korzystać z aplikacji bez pilota.

Aplikacje i wspaniałe funkcje to nie jedyne rzeczy, o które ludzie martwią się zgubionym pilotem.

Jest jeszcze jeden problem, który włącza i wyłącza telewizor Samsung. Jednak nie powinno cię to w żaden sposób stresować, ponieważ jest to bardzo możliwe. Ten artykuł wyjaśni ci więcej na ten temat lub możesz przeczytaćInstrukcje obsługi telewizorów Samsungzbyt.

Jak włączyć telewizor Samsung bez pilota

Istnieją dwa sposoby włączania telewizora Samsung bez użycia pilota. Można to zrobić za pomocą przycisku na panelu telewizora (standardowe sterowanie ręczne) lub aplikacji SmartThings.

1. Przyciski na panelu telewizora Samsung (standardowe sterowanie ręczne)

Domyślam się, że korzystasz z telewizorów Samsung od dłuższego czasu. Jeśli tak, jestem pewien, że zauważyłeś, że wszystkie modele, które kiedykolwiek posiadałeś, mają wbudowaneprzycisk zasilania.

Wszystkie modele telewizorów Samsung mają wbudowany przycisk zasilania. Za pomocą przycisku możesz łatwo włączać i wyłączać telewizor. Jednak położenie przycisków zasilania różni się w zależności od modelu.

Ale znajduje się głównie z tyłu telewizora. Po znalezieniu przycisku zasilania naciśnij go, aby włączyć telewizor Samsung. Oprócz przycisku zasilania dodatkowe przyciski umożliwiają przełączanie w górę, w dół, w lewo lub w prawo.

2. Aplikacja SmartThings

Telewizor Samsung posiada aplikację mobilną znaną jako SmartThings. Z poziomu aplikacji możesz sterować telewizorem Samsung Smart TV i innymi urządzeniami.

Aplikację SmartThings można pobrać z App Store lub Google PlayStore. Jednak korzystanie z aplikacji SmartThings jest możliwe tylko wtedy, gdy wstępnie skonfigurowałeś aplikację na telewizorze.

Jeśli aplikacja nie została wstępnie skonfigurowana, nie można było korzystać z aplikacji SmartThings po utracie pilota.

Korzystanie z aplikacji SmartThings jest stosunkowo proste. Jeśli nie masz aplikacji, pobierz ją.

Jak zainstalować i wstępnie skonfigurować aplikację Smartthings

Jak wspomniano wcześniej, możesz pobrać go z Google PlayStore lub App Store. Po pobraniu instalujesz aplikację na swoim telefonie.

Otwórz aplikację SmartThings i kliknij ikonę +. Wyświetli się kilka opcji, dotknij opcji dodawania urządzenia i wybierz telewizor.

Po wybraniu telewizora klikasz start, a następnie wybierasz lokalizację telewizora. Na miejscu musisz wybrać jedną z trzech opcji: dom, praca, test i dom 2.

Następnie musisz wybrać telewizor, a następnie wprowadzić kod wysłany na telewizor. Oznacza to, że połączenie się powiedzie i teraz otworzysz aplikację SmartThings. Pilot telewizora Samsung wyświetli się na telefonie.

Standardowe sterowanie ręczne

Aby sterować telewizorem Samsung Smart TV bez pilota, musisz wiedzieć, jak korzystać ze standardowego sterowania. Wszystkie modele telewizorów Samsung mają te elementy sterujące. Jedyną różnicą jest umiejscowienie przycisków.

Standardowe sterowanie ręczne zawiera kilka przycisków, do których należą m.in.

  • Przycisk włączania i wyłączania: Ten przycisk jest zwykle łatwy do zidentyfikowania. To dlatego, że przycisk jest zawsze większy od drugiego, a do tego jest umieszczony oddzielnie.
  • Przycisk menu: w większości modeli przycisk menu to ten sam przycisk, który służy do włączania i wyłączania telewizora. Ale w niektórych jest to oddzielne.
  • Przyciski przełączania kanałów: Przeważnie pod tymi przyciskami zobaczysz znaki < i >. Za pomocą przycisków można przełączać się z jednego kanału na drugi. Elementy sterujące są zawsze umieszczone obok siebie. Dzięki nim możesz poruszać się po różnych opcjach menu.
  • Regulacja głośności: Jestem pewien, że jesteś świadomy roli, jaką odgrywa przycisk regulacji głośności. Pomaga zwiększyć lub zmniejszyć głośność. W innych modelach możesz używać przycisku do nawigacji.
  • Klawisz potwierdzenia: Po uzyskaniu dostępu do przycisku menu dostępne są inne opcje, które należy dwukrotnie potwierdzić, aby zainicjować.

Niektóre starsze modele Samsunga mają specjalny przycisk, który pozwala na zmianę źródła sygnału. W większości pod tym przyciskiem jest napisane AV.

W nowszych modelach Samsunga klawisze sterujące wyglądają jak joystick do gier. Tuż obok znajdziesz przycisk włączania i wyłączania.

Czynności, które można wykonać za pomocą standardowego sterowania ręcznego

Z opisu przycisku jestem pewien, że wiesz o czynnościach, które możesz wykonać za pomocą standardowego sterowania ręcznego. Za pomocą tego ręcznego sterowania można włączać i wyłączać telewizor.

Inne rzeczy, które możesz zrobić, to zwiększyć lub zmniejszyć głośność, uzyskać dostęp do menu, przełączać kanały itp. Korzystanie ze standardowego sterowania multimediami może być dość trudne, jeśli jesteś przyzwyczajony do pilota.

Poza tym nie zapewnia wygody. Zawsze będziesz musiałdostęp do telewizora z jednego punktu. Tam, gdzie został zamontowany lub z szafki telewizyjnej.

Korzystanie z kontrolera telewizora Samsung

W większości telewizorów Samsung kontroler znajduje się w prawym dolnym rogu. Konstrukcja kontrolki przypomina drążek sterujący i umożliwia inicjowanie przełączania zarówno w pionie, jak iw poziomie.

Aby uzyskać dostęp do menu telewizora, musisz nacisnąć drążek. Długie naciśnięcie drążka włącza lub wyłącza telewizor Samsung. Możesz także uzyskać dostęp do opcji za pomocą jednego naciśnięcia.

Układy kontrolerów różnią się w zależności od różnych modeli. Niektóre telewizory mają kontroler na środku. Ponadto dostępne są projekty z jednym i pięcioma przyciskami.

Sposoby, w jakie standardowa kontrola ręczna Cię ogranicza

Standardowe sterowanie nie jest trudne w użyciu. Ale ponieważ większość ludzi jest przyzwyczajona do zdalnego sterowania, uważa to za problematyczne i męczące. Oczywiście korzystanie z tej kontrolki może być dość trudne i ograniczać cię na kilka sposobów.

Po pierwsze, przewijanie ustawień może być dość czasochłonne. Jeszcze gorzej jest, gdy szukasz określonego kanału.

Jedyne, co musisz zrobić z pilotem, to wprowadzić numer kanału i gotowe.

Inną rzeczą jest to, że przyciski mają tendencję do szybkiego zawodzenia. To dlatego, że większość ludzi nie używa tych przycisków, gdy mają piloty.

Dlatego kurz ma tendencję do gromadzenia się na przyciskach. Kiedy zaczniesz używać przycisków, możesz napotkać znaczne trudności. Czasami przycisk może nawet przestać działać z tego powodu.

Aplikacja SmartThings

Aplikacja SmartThings została już wspomniana w tym artykule. Ale to był krótki opis zastosowania. W tej sekcji przyjrzymy się jego szczegółom.

Inteligentne telewizory Samsung działają przez Internet. Najnowsze modele Samsunga mają świetne funkcje niż stare. Wspaniałą rzeczą jest to, że możesz nimi sterować ze swojego smartfona.

Telewizory Samsung mają swoją dedykowaną aplikację dla tej funkcji. Jest znany jako SmartThings TV i można go pobrać z Google PlayStore lub App Store.

Po pobraniu aplikacji SmartThings musisz ją skonfigurować na swoim telewizorze. Możesz przeprowadzić konfigurację przez Wi-Fi, Bluetooth lub port IR.

Wszystkie możliwości podłączenia telewizora Samsung do smartfona są bezprzewodowe. Wybór opcji zależy od modelu telewizora i możliwości telefonu komórkowego.

Standardowe funkcje aplikacji Remote

Wspaniałą rzeczą w aplikacji SmartThings jest to, że umożliwia ona korzystanie z telewizora Samsung za pomocą pilota.

Z aplikacji możesz zmieniać kanały, instalować nowe aplikacje, a nawet uzyskiwać dostęp do swoichMedia społecznościowerachunki, m.in.

Ogólnie rzecz biorąc, ta zdalna aplikacja jest tak samo funkcjonalna jak pilot. Ponadto jego instalacja jest szybka i łatwa.

Wniosek

Pilot do telewizora może się zgubić, a nawet zepsuć. Nie oznacza to, że nie możesz korzystać z telewizora.

Ten artykuł dotyczy telewizora Samsung, który jest obecnie jedną z najpopularniejszych marek. Telewizory Samsung są popularne ze względu na wyjątkowy design i funkcje.

Do obsługi telewizora Samsung niekoniecznie trzeba mieć pilota. Możesz użyć standardowych przycisków sterujących znajdujących się z tyłu telewizora.

Alternatywnie możesz użyć aplikacji SmartThings. Aplikacja SmartThings to aplikacja firmy Samsung, która umożliwia dostęp do telewizora z poziomu telewizoraurządzenie przenośne.

Dzięki tym dwóm opcjom z pewnością możesz uzyskać dostęp do swoich kanałów i ulubionych aplikacji. Włączenie telewizora jest najłatwiejsze przy użyciu tych dwóch opcji.

Ale aby działał w aplikacji SmartThings, musisz go skonfigurować z telewizorem, zanim zgubisz pilota.

Jak włączyć telewizor Samsung bez pilota: praca z telewizorami Smart TV (2024)

FAQs

Jak wlaczyc Samsung Smart TV bez pilota? ›

Jeśli zgubiłeś pilota, nie musisz się martwić, ponieważ dzięki SmartThings możesz zamienić swój telefon w pilota do telewizora. Uwaga: Aby korzystać z tej funkcji, musisz pobrać aplikację SmartThings na swój telefon.

Jak ręcznie włączyć telewizor Samsung? ›

Włącz swój telewizor naciskając przycisk On/Off na pilocie Samsung Smart. Jeżeli chcesz uruchomić swój telewizor bez użycia pilota Smart, możesz to zrobić wciskając przycisk On/Off z przodu telewizora, zaraz za logiem Samsung.

Jak włączyć w telewizorze Smart TV? ›

Aby włączyć Smart TV należy nacisnąć przycisk zasilania na pilocie lub na telewizorze oraz poczekać, aż urządzenie się uruchomi. Następnie należy wybrać odpowiednie źródło sygnału, aby móc korzystać z funkcji Smart TV.

Jak sterować telewizorem bez pilota? ›

Używanie telefonu jako pilota do sterowania Androidem TV
  1. Na telefonie z Androidem otwórz aplikację Google TV .
  2. W prawym dolnym rogu kliknij Pilot .
  3. U góry kliknij Skanuję w poszukiwaniu urządzeń.
  4. Wybierz swoje urządzenie.
  5. Aby dokończyć parowanie, postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na telefonie i telewizorze.

Co zrobić żeby włączyć telewizor? ›

Naciśnij przycisk zasilania na telewizorze i sprawdź, czy telewizor włączy się. Przycisk zasilania znajduje się z boku lub z tyłu telewizora. Szczegółowe informacje można znaleźć w Przewodnik telewizora. Jeśli telewizor włączy się po wykonaniu tej czynności, problem może dotyczyć pilota.

Jak sterować telewizorem samsung za pomocą telefonu? ›

Żeby go tak skonfigurować, pobierz aplikację Samsung Smart View ze sklepu Galaxy Apps lub Google Play. Otwórz ją i wybierz Moje Urządzenia. Aplikacja pokaże Ci kompatybilne sprzęty w pomieszczeniu, a kiedy wyświetli się Samsung TV, kliknij, by sparować go z Twoim telefonem.

Co zrobić gdy nie chce się włączyć telewizor? ›

W pierwszej kolejności zawsze należy sprawdzić, czy przewód zasilania telewizora jest prawidłowo podłączony do telewizora i gniazdka sieci energetycznej. Zdarza się, że przewód zostanie potrącony przez psa, kota, odkurzacz itp. i obluzuje się. Starannie dociśnij przewody i spróbuj włączyć telewizor.

Jak zresetować telewizor Samsung Smart TV? ›

Otwórz główne menu Twojego telewizora, naciskając przycisk strony startowej (Home), a następnie wybierz “Ustawienia” w lewym menu. 2 Przejdź do wartości “Pomoc techn.”. 3 Wybierz “Diagnostyka”. 4 Przejdź przez dostępną listę i wybierz “Resetuj”.

Jak włączyć telewizor Samsung LED? ›

Skontroluj ponownie wskaźnik LED. Jeżeli jest on włączony, naciśnij przycisk zasilania znajdujący się na pilocie, aby włączyć telewizor. Jeśli wskaźnik LED wyłączy się gdy naciśniesz przycisk zasilania, oznacza to że twój telewizor jest prawidłowo podłączony do źródła prądu.

Jak wyłączyć Smart TV na ekranie telewizora? ›

Wybierz opcje Kanały i wejścia → Pasek informacyjny → wyłącz. Wybierz opcje Oglądanie telewizji → Pasek informacyjny → Ukryty lub wyłącz. Wybierz opcje Kanały → Pasek informacyjny → Ukryty lub Wył. Wybierz opcje Ustawienia kanałów → Pasek informacyjny → Wył.

Jak odbierać Smart TV? ›

Naciśnij przycisk Menu na pilocie telewizora. Wybierz opcję Ustawienia sieci, a następnie Skonfiguruj połączenie bezprzewodowe. Wybierz nazwę sieci bezprzewodowej dla domowej sieci Wi-Fi. Wpisz hasło Wi-Fi za pomocą przycisku na pilocie.

Czym zastąpić pilot do telewizora? ›

Pilota może zastąpić inny pilot lub…

Czasem telewizor można z powodzeniem obsługiwać za pomocą innego akcesorium tego typu od np. wzmacniacza, dekodera, odtwarzacza płyt DVD/Blu-Ray itp.

Jaki jest kod do telewizora Samsung? ›

Zapomniany kod PIN można zresetować na dwa sposoby: 1 Pilotem standardowym - wciskając w trybie stand by kombinacje klawiszy Mute > 8 > 2 > 4 > Power On. 2 Pilotem Smart Touch: Mute > Głosniej > Return > Ciszej > Return > Głosniej > Return. Kod PIN zresetuje się do domyślnego 0000.

Co oznaczają przyciski na pilocie Samsung? ›

Tu jest minimalistycznie i prosto - kółko z przyciskiem po środku służy nam za pad kierunkowy (dół, góra, lewo, prawo i zatwierdzenie), a trzy przyciski poniżej służą do cofnięcia (strzałka), wejścia do menu (domek) i uruchomienia czy też pauzowania odtwarzania treści.

Jak zresetować pilota Samsung Smart Remote? ›

W tym celu naciśnij i przytrzymaj jednocześnie przyciski Wróć wraz z Pauza/Odtwórz. To te podświetlone na poniższym zdjęciu. Przyciśnięte oba przyciski należy trzymać do momentu, gdy na ekranie pojawi się informacja o łączeniu z pilotem Samsung Smart.

Jak połączyć się z telefonu na telewizor? ›

Tradycyjnym sposobem jest podłączenie telefonu do gniazda HDMI. Potrzebny będzie kabel MHL – na jednym końcu ma on wtyczkę HDMI pasującą do gniazda w telewizorze, na drugim odpowiednią do smartfona (micro USB lub USB-C).

Jak wlaczyc Wi-Fi w TV bez pilota? ›

Podłączenie telewizora Smart TV do domowej sieci bezprzewodowej przebiega bardzo podobnie, jak podłączenie zwykłego smartfona. Wyszukujemy w telewizorze menu ustawienia sieciowe i wyszukujemy opcję „ustawienia sieci bezprzewodowej”.

Top Articles
Latest Posts
Article information

Author: Saturnina Altenwerth DVM

Last Updated:

Views: 6310

Rating: 4.3 / 5 (44 voted)

Reviews: 83% of readers found this page helpful

Author information

Name: Saturnina Altenwerth DVM

Birthday: 1992-08-21

Address: Apt. 237 662 Haag Mills, East Verenaport, MO 57071-5493

Phone: +331850833384

Job: District Real-Estate Architect

Hobby: Skateboarding, Taxidermy, Air sports, Painting, Knife making, Letterboxing, Inline skating

Introduction: My name is Saturnina Altenwerth DVM, I am a witty, perfect, combative, beautiful, determined, fancy, determined person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.